100% efektive! Përmirësoni funksionin e trurit në maksimum me këtë shurup natyral

223

Ky shurup natyral, që ne ju prezantojmë sot, do të përmirësojë memorien tuaj, funksionin e trurit, shikimin dhe dëgjimin.

Përbërësi i saj kryesor është rrika, një perime e pasur me lëndë ushqyese thelbësore që do të përshpejtojë metabolizmin tuaj, do të zvogëlojë lodhjen dhe do të stimulojë prodhimin e baktereve të dobishme në zorrë. Përgatitja e kësaj pijeje të mrekullueshme është shumë e thjeshtë dhe e shpejtë.

Loading…

Përbërësit:

-125 gr. rrikë
-3 lugë çaji mjaltë
-2 lugë çaji kanelle
-4 limona
-pak xhenxhefil

Metoda e përgatitjes:

Së pari, përzieni rrikën dhe xhenxhefilin dhe pastaj shtoni lëngun e limonit. Trazojini mirë. Në fund shtoni mjaltin dhe kanellën. Përzieni gjithçka derisa të merrni shurupin.

Modaliteti i konsumit:

Merrni një lugë nga ky shurup 2 herë në ditë para ngrënies. Përsëriteni procesin për 3 javë dhe pastaj merrni një pushim dy-ditor. Më pas e vazhdoni përsëri.

Këtu janë një listë ushqimesh që do ju ndihmojnë me përmirësimin e memories suaj:

Panxhar
Veza
Cokollata e zezë
Arrat
Kungulli
Shafrani i Indisë
Boronicat
Peshku
Salmoni
Mollët