Dieta me majdanoz që po tërbon botën, më e sakta deri më sot! Do humbisni 5 kilogramë në javë

228

Majdanozi është një përbërës që kryesisht përdoret për zbukurim, por përveç kësaj, majdanozi përmban katër herë më shumë vitamina C se portokalli, duke qenë një stabilizues i mirë. Gjithashtu është i shkëlqyer për mëlçinë, një kurë e mahnitshme për veshkat etj.

Loading…

Përveç vitaminës C, majdanozi përmban gjithashtu 20% proteina, flavonoide, vajra esenciale, hekur, kalcium, fosfor, mangan, squfur, vitaminë K dhe beta-karoten.
Sallata me majdanoz redukton peshën e trupit në mënyrë të shëndetshme, pa çekuilibruar vitaminat në trup. Kjo dietë me majdanoz do t’ju ndihmojë të humbisni 4-5 kg ​​në vetëm 1 javë.

Si ta përgatisni sallatën me majdanoz:

Merrni 6 majdanoz, gjethe nenexhiku dhe copëtojini me thikë. Një lugë me grurë të thërrmuar zhyteni për 30 minuta në ujë.
Merrni një domate të madhe, priteni hollë dhe shtrydhni një limon në këtë përzierje.
Konsumojeni këtë sallatë gjatë gjithë ditës, sa herë që ndiheni të uritur. Ju gjithashtu mund të konsumoni:
1 filxhan kafe ose një frut (portokalli, banane, qitro, luleshtrydhe ose mollë) si mëngjes.
Për drekë mund të konsumoni gjoks pule të pjekur në skarë dhe një kokërr mollë.
1 vezë të zier, 1 karotë dhe 1 mollë për darkë.
Midis vakteve mund të hani një kos të vogël ose një frut, por jo më shumë se 100-200 gr.
Kjo dietë me majdanoz duhet të ndiqet për një javë, nëse doni të humbni 4-5 kilogramë. Gjithashtu, pini 2 litra lëngje në ditë, (ujë, çaj pa sheqer) dhe shmangni lëngjet me sheqer dhe me gaz.