Ndiqni këtë recetë dhe kurrë më nuk do të vuani nga dhimbjet e shpinës dhe nervit shiatik!

243

JA RECETA PËR DHIMBJEN E SHPINËS E TË NERVIT SHIATIK
Përbërësit:
200 ml qumësht
4 thelpinj hudhër
METODA E PËRGATITJES:

Loading…

Së pari, Në një enë filloni të shtypni të gjitha thelpinjt e hudhrës , shtoni qumështin e vakët. Lëreni për disa minuta derisa të fillojë të valoj.
Merrni këtë ilaç një herë në ditë! Kjo do t’ju ndihmojë të kontrolloni dhimbjen dhe enjtjen e nervin shiatik pasi do ju ndihmoje anti-inflamatori, hudhra.
Shtoni pak mjaltë në këtë ilaç për aromë dhe gjithashtu do të neutralizoni shijen e hudhrave!
Nëse e merrni rregullisht, ju kurrë nuk do të vuani nga nervi shiatik apo dhimbja e shpinës!
Këtu janë disa nga simptomat më të zakonshme të nervit shiatik:

● Dhimbje të vazhdueshme në një faqe ose në këmbë, dhimbja ndihet rrallë në të dyja anët.
● Dhimbje që përkeqësohet kur uleni.
● Dobësi, mpirje ose vështirësi në lëvizjen e këmbës.
● Dhimbje të vazhdueshme të një natyre.
● Dhimbje që ndjehet si shpim me thikë që mund ta bëjë të vështirë qëndrimin ose ecjen.
● Dhimbje që zakonisht fillon të jetë shumë e butë, e gradualisht rritet.

Rekomandime:
Kombinoje këtë recetë me një sërë ushtrimesh për të eliminuar dhimbjen nga nervi shiatik.

Vetëm 60 sekonda në ditë do të jetë e mjaftueshme!

Dhe dhimbja e shpinës dhimbja e nervit shiatik do të zhduket!