Thuaji lamtumirë marramendjes, lodhjes kronike, problemeve të tiroides, artritit e shumë problemeve të tjera, me këtë bimë që deri sot e keni shpërfillur

256

Ushqimet e përpunuara me kimikate, stresi i vazhdueshëm, dhe ndotja e madhe nga e cila jemi rrethuar, bëjnë të mundur që ne të përballemi me sëmundje të vazhdueshme dhe shumë shqetësuese.

Janë bërë studime të shumta për të gjetur bimë që luftojnë sëmundjet.

Nje nga bimët natyrore më të fuqishme që mund të përdorni është trumza , e cila ofron përfitime të shumta shëndetësore, pasi permban minerale, si kaliumi, hekuri dhe kalciumi.

Ajo gjithashtu vepron si një antioksidant i fuqishëm, kështu që industria farmaceutike shton trumzë në droga të shumta për trajtimin e sklerozës dhe artritit si dhe disa smenudjeve te tjera.

Loading…

Ajo është armik i të gjitha këtzra sëmundjeve si; astma, kollë dhe bronkitje, marramendje, dhimbje të fytit, lodhje kronike, rregullon presionin e gjakut, ndihmon formimin e qelizave të kuqe të gjakut, trajton laringitin .

Veprimtaria e tij është shumë e fortë kështu që siguron efekte të kënaqshme brenda disa ditëve. Pija e përgatitur nga trumza në këtë mënzrë ka efekte çudibërëse;

Përbërësit:

Një grusht trumze (e fresket ose e thate).

1 filxhan ujë të zier.

Mjalte.

Si përdoret:
Lahet trumza, vendoset në një tas dhe derdhet ujë i zier mbi të. Pas pak minutash, shtohet mjalti dhe pihet çdo ditë.