Parashikimi: Ballkani do të goditet nga një tërmet 30 herë më i fortë se ai i Greqisë

226

Rajoni i Ballkanit u lëkund ditët e fundit nga një tërmet i cili preku Greqinë.

Shteti fqinj dhe më konkretisht, kryeqyteti i tij, Athina, u shkundën nga tërmeti me magnitudë 5.1 e shkallës Rihter.

Mirëpo, fill pas tërmetit, mëngjesin e djeshëm ka folur për mediat greke drejtori i Institutit Gjeodinamik, Akis Tselentis.

Parashikimi: Ballkani do të goditet nga një tërmet 30 herë më i fortë se ai i Greqisë

Loading…

Rajoni i Ballkanit u lëkund ditët e fundit nga një tërmet i cili preku Greqinë.

Shteti fqinj dhe më konkretisht, kryeqyteti i tij, Athina, u shkundën nga tërmeti me magnitudë 5.1 e shkallës Rihter.

Mirëpo, fill pas tërmetit, mëngjesin e djeshëm ka folur për mediat greke drejtori i Institutit Gjeodinamik, Akis Tselentis.

Immagine correlata

Ai ka paralajmëruar për një tërmet edhe më të madh që pritet të prekë gadishullin, teksa ka thënë se të gjithë duhet të jemi gati.

Sipas sizmologut, tëmrmeti shkatërrimtar mund të ndodhë nga momenti në moment.

Burri shton se tërmeti pritet të jetë 30 herë më i madh se ai që Athina kaloi disa ditë më parë.

Tselenis ka thënë për ANT1:

Ne kemi një gjigant pranë nesh. Alkyonides. Në një moment,ai do të shpërthejë dhe pastaj në rajon do të ketë mjerim. Duhet të jemi gati. Ky tërmet është 30 herë më i madh se ai që Athina kaloi”.