Mjekët e mbajnë të fshehtë, ja çfarë ndodh me organizmin tuaj nëse konsumoni ujë me limon

274

Është një nga pijet më të thjeshta për tu përgatitur por bën çusira me organizmin tuaj. Ujë dhe limon është një nga pijet që bën që organizmi juajtë jetë i shëndetshëm. Ju duhen vetëm dy përbërës që i gjeni shumë thjesht dhe që nuk janë aspak të kushtueshme për xhepin tuaj. Ujë dhe limon.

Loading…

Përdorimi:

Shtrydhni ½ limon në një gotë ujë të vakët në mëngjes dhe ta pini para mëngjesit. 10 arsye të mira, pse duhet të pini ujë limoni në mëngjes, në stomak bosh.

Përmirëson tretjen

Ndihmon për të humbur peshë.

Pastron lëkurën.

Fuqizon sistemin tuaj imunitar.

Zvogëlon dhimbjen.

Balancon nivelet e pH.

Rrit energjinë.

Lufton infeksionet e fytit.

Kontrollon presionin e lartë të gjakut.

Zhduk infeksionet e traktin urinar.