Do të befasoheni nga rezultati! Me banane dhe ujë të ngrohtë do realizoni ëndrrën tuaj për 7 ditë

298

A e dini se nuk mjafton vetem te hiqni dore prej ushqimeve, por rendesi ka edhe kombinimi i atyre qe hani. Një mënyrë e mirë janë bananet dhe uji i ngrohtë tç cilat mund t’ju ndihmojnë të keni trupin e ëndrrave tuaja.

Loading…

Kjo recete është përdorur fillimish nga një japonez me emrin Hitoshi Watanabe, i cili shkroi një libër ku tregoi se si humbi 18 kilogram me ndihmën e kësaj formule. Ky kombinim përshpejton metabolizmin në mënyrë të çmendur. Ajo që duhet të bëni është të hani 2 banane në mëngjes dhe të pini 1 gotë ujë të ngrohtë. Ushqimet e tjera gjatë ditës mund t’i zgjidhni vetë, sigurisht të shëndetshme.

Shmangni vaktin e darkës dhe zëvendësojeni me 1 banane dhe 1 gotë ujë të ngrohtë. Gjatë ditës pini rreth 2 litra ujë. Kjo do t’ju ndihmojë të eliminoni 5 kilogramë në vetëm 7 ditë.