Shpëtoni nga akumulimi i toksinave që ka trupi nga ndotja, ushqimi dhe kimikatet me këtë pije, ja si përgatitet

83

Trupi jo në akumulon toksina pasi ne jemi vazhdimisht duke u ekspozuar në ditët e sotme drejt tyre nëpërmjet ushqimit, kimikateve, ndotjes dhe gjithashtu stresi, mund të çojë në çështje të ndryshme shëndetësore. Prandaj, ne mund të përmirësojmë ndjeshëm funksionin e gjithë trupit dhe të parandalojmë probleme të tilla shëndetësore nëse detoksifikojmë zorrën e trashë dhe pastrojmë zorrët.

Mbeturinat e tepërta dhe ndërtimi toksik në zorrës e trashë mund të shkaktojnë simptoma të shumta të pakëndshme, kështu që kur pastrohet, ndihet më lehtë, tretja përmirësohet dhe oreksi zvogëlohet.

Loading…

Lëngjet e papërpunuara dhe perimet janë të pasura me elementë që pastrojnë zorrën e trashë, si fibra, phytochemicals (kimikatet e dobishme të bimëve), dhe sheqernat natyrore që veprojnë si laxatives, si sorbitol dhe fruktoza.

Njerëzit që kryejnë pastrimin e zorrës së trashë pohojnë se ato ofrojnë përfitime të mëposhtme:

funksion i përmirësuar i mëlçisë

nxiti sistemin imunitar

rritjen e energjisë

detoxifikim

ul rrezikun e kancerit të zorrës së trashë

humor të përmirësuar

humbje peshe

Pija e mëposhtme e spastrimit të zorrës së trashë do t’ju ndihmojë të eliminoni çdo toksinë dhe të humbni kilet shtesë:

Përbërësit:

½ kastravec

Një fetë e ananasi

1 portokalli

Një mollë (e gjelbër ose e kuqe)

½ fletë Aloe Vera

Udhëzime:

Shpëlajni kastravecin, dhe përsërite të njëjtën gjë me mollën. Pastaj, ndani fletën Aloe Verën në dy, dhe merrini xhelin.

Miksoni të gjithë përbërësit në blender, shtoni një gotë ujë dhe lëng portokalli, dhe pini këtë pije dy herë në ditë, në mëngjes, me stomak bosh dhe në pasdite.