Në vetëm 15 minuta, mësoni sesi t’i zhdukni qimet e fytyrës përgjithmonë

42

Nëse doni të hiqni qafe përgjithmonë qimet e fytyrës dhe jeni ende në kërkim të ilaçit më të mirë, tashmë e keni gjetur! Receta e mëposhtme është e shkëlqyer për të hequr qimet e fytyrës dhe nëse e përdorni me korrektësi ju do të shpëtoj prej tyre njëherë e mirë!

Loading…

Ju duhet:

1 lugë çaji të vajit të kokosit
3 lugë miell
ujë
Si ta përdorni:

Masazhoni butësisht të gjithë vajin e kokosit mbi fytyrën tuaj derisa të thithet plotësisht në lëkurën tuaj. Pastaj përziejini miellin me ujë për të formuar një paste. Aplikoni në fytyrë në të njëjtën drejtim të rritjes së flokut tuaj. Lëreni të thahet rreth 15 minuta. Hiqeni atë në drejtimin e kundërt të rritjes së qimes dhe lani fytyrën me ujë të ngrohtë.

Ju duhet ta përsëritni këtë procedurë dy herë në javë për një muaj dhe qimet tuaj do të hiqen tërësisht. Në rast se shfaqet një qime rebele, përgatiteni këtë paste dhe aplikoni përsëri.