Mënyra më e mirë natyrale që ju ndihmon të reduktoni gurët në veshka

64

Veshkat janë një nga organet më të rëndësishme të trupit të njeriut sepse ato eleminojnë të gjitha toksinat dhe sasitë e tepërta të kripës në trup. Veshkat absorbojnë toksina dhe kripë vazhdimisht, të cilat më pas mund të kthehen në rërë dhe gurë. Për të parandaluar akumulimin dhe depozitimin e këtyre elementeve në trup, ju duhet të mbani një dietë të ekuilibruar dhe të ndaloni konsumin e tepërt të kriprave. Ja një mënyrë e thjeshtë alternative që do t’ju ndihmojë në këto raste:

Loading…

Merrni një tufë majdanoz dhe priteni në copa. Majdanozin hidheni në një tenxhere me ujë të pastër dhe lëreni të valojë për disa minuta. Më pas lëreni lëngun e krijuar të ftohet në temperaturën e ambientit. Pini një gotë lëng majdanozi çdo ditë, në mëngjes esëll. Mos u shqetësoni për ngjyrën ndryshe të urinës gjatë ditëve të para sepse po ju tregon për pastrimin e veshkave. Trajtimi duhet të zgjasë 1 muaj