Nuk shkoi kurrë te dentisti, 72-vjeçari rrëfen sot recetën e mrekullueshme për dhëmbët “xixë”

202

Fytyra juaj është gjëja e parë që vërejnë njerëzit. Dhe nuk është sekret se një buzëqeshje rrezatuese mund t’ju ndihmojë të arrini shumë qëllime.

Ajo jo vetëm që simbolizon optimizmin dhe humor të mirë, por gjithashtu mund të zbulojë shumë për shëndetin dhe zakonet tuaja.

Çelësi është në gjendjen e dhëmbëve. Ata mund të errësohen dhe të shkatërrohen, edhe nëse zakonisht nuk abuzoni me ëmbëlsirat ose tymin. Përveç kësaj, disa produkte dhe pije të errëta gjithashtu mund të ndryshojnë ngjyrën e dhëmbëve.

Loading…

Nëse për ju vizita tek dentisti është gjithmonë një stres, nëse keni frikë nga cilësia e dhëmbëve tuaj ose thjeshtë, nuk keni sasinë e nevojshme për të bërë lazerin e për t’i zbardhur në një klinikë, mos u dekurajoni.

Shkrimi i JOQ.al do t’ju tregojë për mënyrën e vjetër për ta bërë atë në shtëpi. Pastrimi i dhëmbëve nuk ka qenë kaq i lehtë! Një vajzë ka publikuar recetën që gjyshi i saj kishte përgatitur dhe përdorur për vite me radhë.

MODELI I FSHEHTË I ZBARDHJES SË DHËMBËVE – Ju do të keni nevojë:

– 2/3 uthull molle

– 1/3 gotë uji

– pastë dhëmbësh

– furçë dhëmbësh

Hidhni ujin dhe uthëllën e mollës. Shpëlajeni gojën me këtë lëng për 1 minutë. Përsëriteni atë 2-3 herë, pa e gëlltitur atë. Shpëlajeni gojën me ujë të ngrohtë. Pastroni dhëmbët në mënyrë të zakonshme, me furçë dhëmbësh dhe pastë dhëmbësh. Përsëriteni procedurën jo më shumë se 3 herë në javë.

Uthulla nuk ka shije të mirë, por rezultati që do të arrini ia vlen! Smalti i dhëmbëve tuaj së shpejti do të jetë i pastër, i bardhë dhe natyral. Kjo metodë nuk ndikon në ndjeshmërinë e dhëmbëve, as nuk irriton mishrat.