Aspirina bën mrekulli që as nuk i imagjinonit, 3 receta që i bëni kollaj në shtëpi!

243

Ka shumë produkte që përdorim çdo ditë ose përdoren për gjëra shumë specifike dhe injorojmë përfitimet e tjera që mund t’i sjellin shëndetit tonë.

Rregulli gjithmonë vlen dhe për të gjitha produktet ose ushqimet që ne konsumojmë është ky:

Ne duhet të jemi të vetëdijshëm për rolin e tyre dhe çfarë ata mund të bëjnë për shëndetin tonë, sepse ata që e injorojnë një gjë të tillë do të humbasin shumë përfitime të paimagjinueshme.

Kjo është arsyeja pse sot ne do të flasim për një nga tabletat më të përdorura: Aspirina.

E njohur të jetë antikoagulant, ajo gjithashtu ndihmon për të zgjidhur probleme të zemrës, si dhe për të lehtësuar dhimbjen dhe për të reduktuar ethet … por pak e dinë se ajo gjithashtu ka përdorime të tjera, raporton Preferenca.

Loading…

Përdorimi alternativ i kësaj pilule është si një maskë në fytyrën tonë. Kjo maskë do të ndihmojë në reduktimin e akneve dhe shenjave që mund të largohen.

Pra, vazhdoni të lexoni dhe zbuloni se si ta përdorni atë.

Aspirina për të luftuar puçrrat e fytyrës
Nëse jeni të lodhur duke u përpjekur me metoda të ndryshme për të pastruar fytyrën nga aknet dhe asgjë nuk ka funksionuar, në këtë artikull ne ofrojmë një recetë për një maskë me aspirina që mund të ju ndihmojë të zgjidhni këtë problem.

Ju duhen vetëm përbërësit që do të paraqesim më poshtë:

5 aspirina të grimcuara

1 lugë gjelle kos natyral

2 lugë mjaltë

Ju duhet të përzieni të gjithë përbërësit mirë dhe të aplikoni maskën në fytyrë dhe ta lini atë për 30 minuta.

Pastaj ta lani me ujë të ftohtë. Është e këshillueshme që të lani fytyrën para aplikimit dhe të hapni poret me ndihmën e një peshqiri të lagur me ujë të ngrohtë, raporton Preferenca.

Nëse e keni provuar tashmë këtë recetë, këtu ju sjellim një tjetër që do t’ju ndihmojë të pastroni dhe të keni një fytyrë të pastër dhe të shëndetshme.

Përbërësit janë:

3 aspirina

3 lugë lëng limoni (30 ml)

Përgatiteni atë si vijon: Bluajini aspirinat dhe përziejini ato me limon për të formuar një pastë të trashë. Vendosni maskën në fytyrën tuaj për 10 minuta dhe voila!

Nëse jeni duke u përpjekur të shtresëzoni lëkurën tuaj, ndiqni këtë recetë. Do t’ju duhet:

3 pilula aspirina

3 lugë çaji ujë të nxehtë (30 ml)

Lëreni tabletat e zhytura në ujë të vakët. Pastaj shtypini ato dhe bëni një pastë. Vendoseni në fytyrë të pastër për 10 minuta dhe hiqeni atë me ujë të vakët. Përsëriteni dy herë në javë.

Siç mund ta shihni, ka shumë përdorime të fshehura në produktet që përdorim çdo ditë, informohuni dhe përfitoni të gjitha përfitimet e tyre.