Birra, miku i flokëve të shëndetshëm! Thuaji lamtumirë problemeve me yndyrën, zbokthin, rritjen dhe shkëlqimin

139

Nëse shampot nuk iu bëjnë efekt dhe flokët tuaj vazhdojnë të jenë pa jetë, yndyrosen kanë tendencë të bëhen me zbokth dhe skalpi i kokës është i irrituar, sekreti fshihet tek birra. E keni dëgjuar ndonjëherë të lani flokët me birrë? Birra është e pasur me vitaminë B dhe me silikon dy elementë që kanë nikim vendimtar në shëndetin e flokut si dhe rritjen e tij.

Loading…

Birra është e pasur me shumë proteina, të cilat ndihmojnë në forcimin e rrënjës së flokëve dhe në rritjen e tyre. Flokëve tuaj nuk do ju mungojë më shkëlqimi dhe butësia ndër të tjera- shkruan Food.ndtv. Përdorimi është fare i thjeshtë mjafton një masë birrë në flokë, masazhojini dhe mbajeni për 5 minuta. Shpëlaje me ujë të ftohtë dhe flokët do të shkëlqejnë si kurrë më parë.

Një tjetër maskë efektive mund tëjetë ajo e përzierrjes së birrës me mjaltë dhe ujë, për ta bërë funksionin pak më të fortë. Lyeji flokët me masën e përftuar dhe me mbas shpëlaji me ujë të ngrohtë. Përdore këtë masë një herë në javë dhe pas disa përdorimesh, do të vësh re që floku ka ndryshuar pamje. Është më i shëndetshëm, më i butë dhe plot shkëlqim.