Te gjithe e mbajme mend si vajza lozonjare ne rolin e Elses por ja si ka ndryshuar ajo pas 32 vitesh

307

Ajo mbahet mend dhe nuk do te harrohet kurre per rolin e saj si Elsa ne komedine e famshme shqiptare “Pallati 176”.

Eva alikaj ka mbushur plot 58 vjec e tashme nuk eshte ajo vajza lozonjare e komedise se famshme. Ajo mbetet nje emer i madh dhe me kontribut te vyer ne kinematografine shqiptare sidomaos ne vitet ’80.

Loading…

Eva Alikaj lindi ne 25 prill 1961 ne Tirane. kur ishte 21 vjec fitoi Kupen Aktorja me e mire e Festivalit V te Filmit Artistik Shqiptar me filmin “Njeriu i mire” (1982).

Vitin qe pasoi u diplomua per aktore ne Akademine e Arteve te Tiranes dhe me pas iu bashkua trupes se Teatrit Kombetar.