Harrojeni dentistin, kjo mënyrë do ju bëjë që dhëmbët tua kenë zili të gjithë

360

Pastërtia e njeriut nis nga goja! Ajo eshte tejet e rendesishme pasi ndihmon edhe në parandalimin e problemeve të ndryshme me dhëmbët, sëmundjet e mukozës si dhe aromave të pakëndshme të gojës.

Një recetë e thjeshtë do ju ndihmojë të kujdeseni më së miri për higjenën orale. Nga eleminimi i gurëzave, neutralizimi i aromës së keqe, qetësimi i mishrave madje dhe zbardhja e dhëmbëve tuaj.

Për të përgatitur pastën do ju duhet

Loading…

1 lugë sodë buke

Gjysmë luge kripë

Gjysmë filxhani me ujë të oksigjenuar (gjendet në farmaci)

Përzieni sodën e bukës me kripë dhe me pak ujë të vakur. Masën vendoseninë furçën e dhëmbëve dhe aplikojeni. Pasi të keni shpëlarë gojën, bëni disa herë gargarë me ujin e oksigjenuar.

Kjo pastë mund të përdoret të paktën një herë në ditë.