Kjo është mënyra e duhur e përdorimit të sodës së bukës për të hequr dhjamin në bark, kofshë dhe krahë

494

Sigurisht që ju tashmë e dini se soda e bukës është një përbërës me shumë përdorime. Në përgjithësi përdoret si një ilaç natyral, si një përbërës kozmetik ose në kuzhinë për të përgatitur ëmbëlsira. Por, ajo që shumë prej jush nuk dini është se ky përbërës mund të përdoret gjithashtu për të nxitur humbjen e peshës në mënyrë të shpejtë.

Gjëja më e mirë e kësaj metode është se ju ndihmon të humbni peshë pa pasur nevojë të përdorni trajtime të kushtueshme. Megjithatë, duhet të dini se është e nevojshme të bëni disa ndryshime në zakonet e përditshme për të arritur rezultatet afatgjata të qëndrueshme.

Loading…

Në këtë rast, soda e bukës shërben si një shtesë që ju ndihmon të humbni peshë, por nuk vepron vetëm. Vazhdoni të lexoni këtë artikull për të mësuar se si të përgatisni ilaçin e fuqishëm të bazuar në sodë buke për humbjen e peshës. Rezultatet do t’ju lënë me gojë hapur.

Përbërësit:

1 gotë ujë mineral,
½ lugë çaji sodë buke,
2 lugë gjelle lëng limoni.

Përgatitja:
Hidhini të gjithë përbërësit në nje enë dhe përziejini mirë derisa të merrni një përzierje homogjene. Në mënyrë që ky ilaç natyral të jetë efektiv për humbjen e peshës, duhet ta pini menjëherë pasi të jetë përgatitur. Është e rekomandueshme ta bëni atë në mëngjes dhe ta filloni ditën me një metabolizëm që funskionon siç duhet.

Gjëja e mirë e këtij ilaçi natyral është që përveçse ju ndihmon të humbni peshën, shërben për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm të trupit tuaj, pasi ndihmon në luftimin e radikaleve të lira që shkaktojnë shumë sëmundje të rënda si kanceri.

Gjithashtu, mos harroni të kryeni aktivitete fizike periodikisht dhe të konsumoni një dietë të pasur me fruta dhe perime. Së fundmi, është shumë e rëndësishme të pini të paktën dy litra ujë në ditë për që metabolizmi të funksionojë siç duhet.