Pse Zoti po mi qon te gjitha te keqijat e kesaj bote,Nuk kam me shpres per te jetuar…

375

Pse Zoti po mi qon te gjitha te keqijat e kesaj bote,Nuk kam me shpres per te jetuar…-Përshendetje.Jam nje djal nga nje qytet i kosoves ju lutem Anonim , un si qdo i ri fillova te lidhem me nje vajz dhe pas nje kohe u Martuam.
Nje vit pas me lindi femija djal Zoti na e fali por filluan problemet veq me u nda besomni mu dhimke fmija.Hajt ban qka te thot ajo se hatri femiss por ne fund e pash qe ska ngel as gje ne at pun une i thash vazhdo rrugen. Un prej qe jam nda jom ftof nga djali nga puna nga jeta qdo shpres mu ka shuajtur nuk di se ka meja mbajt fati nuk qilet dot sikur dikush me ka be maxhi te zeza a nuk di kam qen tek nje sheh ne shqipri por ai me tha qe te kan stërpikur me uijë te vd..ekurit edhe te gjitha rruget ti kan mbyllur

Loading…

Besomni qe jam i ftofur nga jeta nuk edi bi me fjet shov veq endra te kqija kur tw zgjohem thwm pse more zot u zgjova pse nuk vde.ka ne gjum qka pom duhet jeta. Nuk di ku te shkoj nuk kam shpres me te jetoj zoti inshalla kujt nuk ija qon ket dhimje siq mu qe ma ka qu qdo dit po mendoj qe femija im po rritet po si po ritet jetim me nje fjal vjen djali me perqafon babi un ty tdua shum i them hik bre pash Zotin se sun pot shof muke be ixhel nuk di as vet se qfar kom veq behem nervoz per kurgjo sen nuk di pse Zoti po mi dergon te gjitha te kqijat e ksaj bote un kujt keq sikom be qe mem ndodh kshu shpesh her thom pse nuk vd,eka ne nje aksident pak me pare qe sot mos te jem ktu ku jam tu jetu i vde,kur e mbi dhe, nuk di si te themi si te shprehi me kan ardhur punt te gjitha te kurthë sikur dikush po mundohet teme bente keq ama un edhe mem then qe Qeky tka ba maxhi un ikisha then qe veq mu hekmi mos i ben as gje ati personi pse nuk kam qef me pas as Armikun kshu siq jom un jeta qenka e veshtir ti perballosh keto gjana pse o njeri pse kur ske qef dikush mete ber ty pse ja ben personit tjetr un e kom bindjen tek Allahu qe mos te bej vetvr.asje sepse shpesh her me shkon mendja te ija marr jeten vetes sepse mu mbyllet dera e fundit nuk di veq me shkon mendja qe te iki nga kjo bot mos te jetoj.Ju kisha lutur ata qe njofin dike ndo nje person qe heq ksi maxhi mem lajmru sepse jam shum keq besomni sepse noshta nuk ja din ai qe asht i ngopur me buk ati qe eka barkun that///shoesh her rri dhe mendoj them pse more Zot poi denojshe njerzit e mirë njerzit qe sja kujtojn te keqen as kujt njerzit qe kan qef me pa mire te gjithve per zotin po nuk di nuk di ishalla Zoti e ben mire por per mu shpres nuk ka më per te jetuar fundi me ka ardh qe nuk po muj me mei perballu gjerave te kqija. Ju urom qdo te mire juve perzemersisht allahu jau plotsoft gjitha deshirat