Eliminoni dhimbjen e nyjeve dhe kockave. Rigjenerojini duke përdorur këtë recetë

736

Dhimbja e nyjeve dhe ajo e kockave janë kaq të zakonshme në ditët e sotme. Shumë njerëz vuajnë prej tyre dhe në pjesën më të madhe përpiqen t’i trajtojnë me medikamente mjekësore. Këto dy shqetësime mund të çojnë në sëmundje të ndryshme,të cilat zvogëlojnë aftësitë tuaja dhe pengojnë aktivitetet jetësore të përditshme.

Problemi me këto ilaçe që përdorni është se ata mund të kenë një efekt të dëmshëm dhe anësor në trupin tuaj. Ekzistojnë disa sëmundje që rëndojnë kockat dhe nyjet. Kjo na bën të shpenzojmë shumë para për të blerë medikamente të ndryshme që vetëm për momentin lehtësojnë dhimbjen.
Këto shqetësime mund të marrin fund shpejt me këtë trajtim, që farmacistët nuk duan që ju ta dini.Ai është shumë efktiv edhe në trajtimin e artritit.

Loading…

Përbërësit:

3 lugë gjelle fara liri pluhur,
1 patate,
1 qepë.

Përgatitja:
Thesht vloni 100 ml ujë në një enë. Shtoni në të farat e lirit pluhur dhe ziejini për 10 minuta.Largojini nga zjarri dhe lërini të ftohen. Më pas hidhni në të qepën dhe pataten e grirë. Hidheni përzierjen në një çorape dhe më pas fërkoni me të zonën ku keni dhimbje. Më pas vendoseni çorapin në nyje apo ku ndjeni dhimbje dhe mbështilleni me një qese plastike. Lëreni të veprojë për pak kohë.