Lëng limoni me sodë buke! Kombinimi i mrekullueshëm, 1000 herë më i fuqishëm se kimioterapia

866

Kjo recetë besohet se ka shpëtuar mijëra jetë!
Lëngu i limonit me sodën e bukës janë një kombinim i fuqishëm i cili shpëton mijëra jetë çdo vjet.
Që nga viti 1970, vetitë mjekësore të limonit kanë qenë temë studimi në më shumë se 20 laboratorë, të cilët e kanë konfirmuar se limoni është mjaft përfitues në shkatërrimin e qelizave të kancerit.
Plus, kjo recetë besohet se është 10,000 herë më e fuqishme se kimioterapia, duke përfshirë edhe ilaçin Adriamycin, transmeton lajmi.net.
Edhe pse acid, pasi lëngu i limonit të metabolizohet, ai krijon një ambient alkalin brenda në trupin tuaj. Është shumë efikas në trajtimin e dispepsisë, kapsllëkut dhe fryrjes së barkut. Gjithashtu, kjo recetë thuhet se parandalon edhe formimin e gurëve në veshka.

Loading…

Kur lëngu i limonit kombinohet me sodën e bukës, përfitimet shëndetësore dyfishohen. Ky trajtim natyror shkatërron vetëm qelizat e kancerit, duke i lënë ato të shëndetshmet të paprekura.

Kjo është krejtësisht e kundërta e asaj që bën kimioterapia, për shkak se ajo shkatërron edhe qelizat e shëndetshme.

Si ta përgatitni këtë recetë?

Lexojeni më poshtë:

Në një gotë, shtrydhni një limon dhe shtoni një lugë çaji sodë buke. Më pas, kësaj përzierje shtoni ca ujë. Për rezultate më të mira, duhet ta pini atë në mëngjes në një stomak të zbrazët.