Kjo recetë është mbajtur larg njerëzve për vite me radhë. Zhduk plotësisht gungat kockore në këmbë në mënyrë natyrale

459

Një nga problemet më të zakonshme që njerëzit vuajnë sot është padyshim gunga kockore që krijohet në anë të gishtave të këmbës.
Ato krijohen nga metabolizmi i keq, infeksionet, dieta e dobët, këpucët e parehatshme etj

Por ne kemi një recetë që të shpëtoni plotësisht prej tyre në mënyrë natyrale.
Ato zakonisht shkaktojnë shumë dhimbje. Njerëzit që i kanë ato e kanë shumë të vështirë të gjejnë këpucë të përshtatshme për tu veshur.

Mënyra më ekstreme që mund t’i zhdukë ato është operacioni kirurgjikal.
Vetë procesi është shumë i dhimbshëm dhe shërimi kërkon një kohë të gjatë. Por fatmirësisht ekzistojnë dhe metoda më pak të kushtueshme.

Loading…

Së pari, pastroni trupin tuaj nga depozitimi i kripës.
Merni gjethe dafine dhe hidhini në 300 ml ujë dhe ziejnë ato për 5 minuta.
Hidheni lëngun në një shishe dhe lëreni të qëndrojë ashtu deri në mëngjesin e ardhshëm.
Në mëngjes pini një filxhan nga lëngu i përftuar .Gjithashtu mund të pini edhe gjatë ditës nga ky lëng.
Bëjeni këtë trajtim për 3 ditë rresht. Sigurohuni që jeni duke përgatitur një pije të freskët çdo mbrëmje! Përsëriteni trajtimin pas 7 ditësh.

Kjo pije me siguri do t’ju bëjë të urinoni shpesh, por kjo është diçka mjaft normale. Kjo nënkupton që kripa në trupin tuaj po fillon të largohet. Ju mund të shihni rezultatet e para vetëm për 10 ditë.