Ka për detyrë t’ju bëjë të humbisni 10 kg në 14 ditë! Mbani shënim që tani dietën e famshme vetëm me vezë të ziera

378

Keni provuar çdo dietë për të humbur kilet dhe nuk ka funksionuar? Atehëherë ne kemi recetën e duhur për ju. Një dietë me vezë, me të cilën do ti thoni lamtumirë trupit tuaj “të vjetër”. Ju duhet ta ndiqni këtë dietë tre herë në javë, për një muaj rresht. Më pas duhet të bëni një pushim të shkurtër.

Shmangni sheqerin, kripën, makaronat dhe ushqimet e tjera që janë të dëmshme dhe plot me kalori.

Dita e parë

-Mëngjesi

Dy vezë të ziera, 2 domate dhe një filxhan çaji jeshil pa sheqer.

-Dreka

Dy të bardha veze, 120 gram peshk të zier ose të pjekur dhe një gotë çaji jeshil.

Loading…

E ndërmjetme

Një mollë

Darka

Perime me avull (brokoli, lulelakër, karrota, bizele, fasule, etj) me një filxhan çaji jeshil.

Dita e Dytë

Mëngjesi:

Dy vezë të ziera, 1 banane dhe një filxhan çaji jeshil.

Dreka

Dy të bardha veze, 120 gram pulë të zier pa lëkurë dhe një gotë çaji jeshil.

Darka

120 gram gjizë, një fetë bukë dhe një filxhan qumësht me yndyrë të ulët.

Dita e tretë

Mëngjesi

Dy vezë të ziera dhe një gotë me lëng domateje

Dreka

Dy të bardha veze, 120 gram mish të kuq të pjekur dhe një filxhan çaji jeshil.

Darka

Dy patate të pjekura, sallatë jeshile dhe një filxhan çaji jeshil.

Nëse e ndiqni siç duhet këtë diete të pabesueshme, ne garantojmë që do të habiteni nga rezultatet në vetëm 3 ditë!