Me ndihmën e një veze ju mund të arrini të mbani nën kontroll nivelin e gjakut dhe t’i thoni lamtumirë diabetit

331

Mbajtja e niveleve të sheqerit në një balancë ideale është një nga gjërat më të vështira për t’u bërë nga individët të cilët vuajnë nga diabeti. Diabeti është shkaktari kryesor i shumë sëmundjeve që prekin organizmin tonë.
Një mjek filipinez mendonte se kishte gjetur kurën ideale për të mbajtur në balancë nivelin e sheqerit në gjak. Lexoni më poshtë për të mësuar recetën:

Loading…

Përbërësit:

• 12 speca djegës
• 2 vezë
• ½ e lugës me kripë

Përgatitja:

Fillimisht prisni specat dhe me një mjet të fortë kuzhine përpiquni t’i shtypni. Thyeni vezët dhe i përzieni bashkë me specat e shtypur. Në fund shtoni një lugë kripë dhe trazojini derisa të përftohet një konsistencë likuide.
Konsumojeni këtë lëng të mrekullueshëm për pak ditë dhe shumë shpejt do vini re, që nivelet e sheqerit do i kthehen normalitetit.