Hidhni këto dy përbërës në kafe, pas dy gllënjkash, dhjami do të zhduket dhe metabolizmi juaj do të jetë i shpejtë, si kurrë më parë

383

Të pirit kafe në mëngjes është rituali i përditshëm i shumë njerëzve. Një studim i fundit ka treguar se kafja është shumë më tepër sesa një burim energjish. Në fakt, përveç një “bombe” energjish, kafeja mund t’ju ndihmojë të humbisni peshë, nëse keni recetën e duhur.

Sipas studimit, dy përbërës të vetëm në kafen tuaj për një muaj rresht, mund t’ju ndihmojnë të humbisni 5 kilogramë. Duket e mrekullueshme, apo jo?

Loading…

Më poshtë po ju prezantojmë me recetën:

Përbërësit:

-¾ filxhan me vaj kokosi

-½ filxhan me mjaltë

-1 lugë çaji kakao

-1 lugë çaji me kanellë pluhur

Udhëzime:

E gjithë ajo çka duhet të bëni është të vendosni të gjithë përbërësit në një tas dhe ti trazoni mirë. Më pas e kaloni përzierjen në një kavanoz të vogël dhe ruajeni në frigorifer.

Shtoni një lugë nga kjo masë në filxhanin tuaj të kafesë çdo ditë. Rezultatet do të flasin vetë!