Nëse pini ujë të bollgur në këtë mënyrë, do të duhet të blini rroba të reja sepse do të humbni peshë.

323

Nëse pini ujë të bollgur në këtë mënyrë, do të duhet të blini rroba të reja sepse do të humbni peshë. Në ditët e sotme, shumë njerëz përdorin kënaqur jo vetëm për shkak të përfitimeve të saj për sistemin kardiovaskular, por edhe për shkak se është një ushqim ideal për të përfshirë në programin e shëndetshëm të humbjes së peshës.

Lajm i mirë është se sot ne do t’ju tregojmë mënyrën e duhur për të përgatitur ujë të bollgur që do t’ju ndihmojë të humbni peshë me rezultate reale dhe të shëndetshme. Dëshironi të dini më shumë? Qëndro deri në fund.

Ne do t’ju tregojmë mënyrën më të mirë për të përgatitur bollgur për të humbur peshë. tërshëra:Ajo ka karakteristikat ushqyese që e lejojnë atë të integrohet në një numër të madh dietë. Ekspertët pajtohen se bollgur është produkti numër një në luftën kundër niveleve të kolesterolit në gjak.

Loading…

Dhe në një masë më të madhe për shkak të përmbajtjes së fibrave të tretshme që ndihmojnë në parandalimin e përthithjes së kolesterolit “të keq”. Pra, cili është efektiviteti i pabesueshëm i kënaqësisë për të humbur peshën, e cila lejon një dietë humbje peshe për të arritur rezultate reale në luftën kundër mbipeshës në një afat të gjatë?

Përveç konsumimit relativisht të ulët të kalorive për shërbejnë, kënaqur gjithashtu përmbajnë vitamina, minerale dhe ushqyesve të tjera të nevojshme për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm dhe për të promovuar humbje të peshës efektive. Ne do t’ju tregojmë se çfarë duhet të përgatiteni: përbërësit:

• Gjysmë lugë çaji pluhur kanelle.

• Një gotë me bollgur.

• Dy litra ujë. Metoda e përgatitjes dhe përdorimit:

Hapi 1 : Nëse dëshironi, ju mund të lini bollgur në ujë të natës së mëparshme dhe në mëngjes ajo do të zgjatet.

Hapi 2: Në mëngjes, vendosni tërshëra, ujë dhe kanellë në blender.

Hapi 3: Llokoçis derisa bollgur të pritet tërësisht.

Nëse dëshironi, ju mund të shtoni një lugë mjaltë.

Hapi 4: Vendoseni këtë pije në një kavanoz me një kapak dhe ruani në frigorifer.

Hapi 5: Çdo mëngjes duhet të pini një gotë me këtë xhami në stomak bosh.

Bëni këtë për një muaj, por mund të zgjasë më shumë. rekomandimet: Konsumimi i këtij pijetu të shkëlqyer do t’ju sjellë ushqyesve dhe do ta mbani stomakun tuaj të plotë në shumicën e kohës. Ju gjithashtu do të humbni peshë çuditërisht.