Ky ilaç ka çmendur njerëzit nga përfitimet e saj: shëroni gjunjët, rivendos nyjet dhe eshtrat menjëherë.

666

Nëse vuani nga dhimbje arthritis, reumatizmi, të përbashkët, ose të ketë ndonjë dhimbje tjetër në kockat e tij, atëherë ky udhëzues është e sigurtë se do të jenë të interesuar.

Tani ju ofrojmë një trajtim të fuqishëm për të kuruar këto çrregullime. Kjo kurë është botuar nga Ernst Gunter, një guru i mjekësisë natyrore dhe autor i botimit “jetojnë pa sëmundje.”

Në ditët e sotme, mos e lini këtë trajtim autentik, tërësisht natyral për të luftuar artritin, reumatizmin dhe shumë sëmundje të tjera. Prandaj, i kushtoj vëmendje të madhe se si ta përgatitni këtë ilaç shtëpiak, i cili do të jetë një terapi e mrekullueshme natyrore për të luftuar inflamacionin dhe dhimbjen e të gjitha këtyre çrregullimeve të kockave dhe të përbashkët.

Loading…

Dëshiron më shumë informacion? Lexo dhe mos harroni të ndani këtë informacion me miqtë dhe familjen tuaj.

Me këtë trajtim për artritin dhe vuajtjet që lidhen me këtë sëmundje të dhimbshme, të cilat në përgjithësi ndikojnë në rajone të ndryshme të trupit si duart, gjunjët, këmbët, këmbët dhe shumë më tepër.

DI PLASTATË PËR ARTRITË, RIUMATIZMIN DHE DOLORË TË TJERA TË ARTIKULLIT DHE BONËS.

Trajtimet e përdorura për të luftuar artritin dhe sëmundjet e lidhura me të mund të jenë të dobëta dhe të dhimbshme. Megjithatë, me këtë zgjidhje të natyrshme dhe efektive është e mundur për të kuruar artritin, reumatizmin dhe të gjitha llojet e sëmundjeve të kockave dhe të përbashkët.

PËRBËRËSIT:
1 patate (patate).
1 lugë gjelle flaxseed.
1 qepë

PËRGATITJA:
Hidheni flaxseun me 3 deri 4 ounces ujë në një tigan, e vlim për rreth 10 minuta. Kini kujdes të mos e humbni të gjithë ujin.

Më pas, qepët dhe patatet duhet të lahen.
Kur flaxseed është i ftohtë, shtoni qepë dhe patate të integruar.
Mix gjithçka shumë mirë. Shtrydhni lëngun e tepërt me një leckë.

APLIKIMI:
Hidheni përzierjen në një çorapë ose dorezë dhe vendoseni në gishtërinjtë, duart ose ndonjë rajon tjetër të dhimbshëm. Mbajeni dorezën ose çorapin me një thes në mënyrë që lëngu të mos rrjedhë.

Për zonat e mëdha si hip, mbrapa ose rajonet përreth, përdorni përzierje me garzë në zonën e prekur dhe le të qëndrojë gjatë natës, në mëngjes të hequr me sapun dhe ujë të ftohtë.

Kujdes: Nëse vëreni se qepë irriton ose dëmton lëkurën tuaj, shtoni pak vaj ulliri para se të përdorni ilaçin në zonën që do të trajtohet.

Është sugjeruar që këtë terapi të bëhet çdo ditë derisa simptomat të zhduken.