Ai e përdori këtë përbërje për fytyrën dhe gruaja e tij nuk mund ta besonte, se ai dukej më i ri se ajo

364

Lëkura jonë është e ekspozuar ndaj shumë faktorëve që ndikojnë në paraqitjen e saj çdo ditë. Për të ruajtur shëndetin e lëkurës tuaj, ju duhet ta lani shpesh, por duke bërë këtë vetëm me ujë nuk do të ndihmoni. Përdorimi i produkteve komerciale kozmetike ka një efekt të kundërt në lëkurën tonë pavarësisht nga marketingu i tyre, pasi ato përmbajnë nivele të larta të kimikateve.

Kjo përzierje mahnitëse mund të trajtojë aknet, të fshijë edhe plagët e lëkurës dhe pikat e moshës. Përbërësi i saj kryesor është sodë buke, që mund të zbardh dhëmbët dhe lëkurën tuaj dhe të rregullojë nivelet e pH. Përbërësi tjetër i ilaçit, vaji i kokosit, do të ushqejë lëkurën tuaj dhe do të eliminojë bakteret që shkaktojnë aknet dhe ppuçrrat. Këto mund të përdoren gjithashtu si një gargarë dhe do të vrasin të gjitha bakteret në gojën tuaj dhe të parandalojnë probleme të tilla si fryma e keqe.

Loading…

Përzieni pak sodë buke dhe vaj kokosit, sasia varet nga lloji i lëkurës suaj. Nëse lëkura juaj është e yndyrshme, përdorni një lugë gjelle për çdo përbërës dhe nëse lëkura juaj është normale ose e thatë, përdorni një lugë gjelle vaj kokosi me gjysmë lugë çaji sode buke. Aplikoni ilaçin në fytyrë një ose dy herë në javë për lëkurën me vaj. Përdorimi i rregullt, do të bëjë lëkurën tuaj të duken më mirë se kurrë!