Të bardhë veze dhe mjaltë. Super kombinimi më natyral dhe fantastik që fytyra juaj ka provuar ndonjëherë

341

E bardha e vezëve dhe mjalti kanë përfitime të shumta shëndetësore për lëkurën kur aplikohen në nivel lokal dhe provat shkencore tani mund ta provojnë.

E bardha e vezëve zvogëlon rrudhat, pasi ka shumë proteina të dobishme që forcojnë lëkurën.
Mjalti është i bollshëm në antioksidantë. Mund të largojë papastërtitë dhe të depërtojë në lëkurë. Kombinimi i këtyre përbërësve së bashku, bëjnë një trajtim të fuqishëm ndaj lëkurës.

Loading…

Si ta përdorni: Ndani 1 të bardhë veze nga e verdha në një tas. Shtoni dy lugë gjelle mjaltë dhe e përzieni mirë derisa të krijohet një pastë. Aplikojeni në lëkurë, fytyrë dhe qafë (shmangni zonën delikate të syve). Lëreni për 20 minuta. Lajeni fytyrën me ujë të ftohtë dhe e fshini mirë. Përsëriteni një herë në javë