Një lugë nga kjo përzierje në mëngjes dhe dhjami i akumuluar ndër vite do të shkrijë për një muaj

771

Çdo njeri e strukturon ditën sipas një rutine e cila duket se nuk ndryshon asnjëherë. Zgjimi në mëngjes pasohet nga pirja e një kafeja, dita vazhdon në punë në shkollë, pasditja mbushet me aktivitete të ndryshme e mbrëmjet herë mbyllen qetë e herë jo.

Jeta sedentare po ndryshon kryekëput stilin e jetesës, e kjo gjë ndikon në mënyrë të tërthortë në shëndetin tonë. Nëse nga dimri i gjatë keni fituar peshë e nuk keni mundësi të ushtroheni falë të gjithave atyre që thamë më sipër, ne do të ndajmë me ju përzierjen ma.gjike që do të shkrijë yndyrën sa hap e mbyll sytë.

Kanella : Kanella ka qenë e njohur prej shekujsh për vetitë e saj të fuqishme mjekësore. Është e pasur me antioksidantë dhe përbërës anti-inflamator. Ajo gjithashtu mban nën kontroll nivelin e sheqerit në gja.k duke ndihmuar në procesin e humbjes së peshës.
Vaji i kokosit : Vaji i kokosit është një yndyrë të shëndetshme që përshpejton metabolizmin duke ndihmuar në dje.gien e kalorive në mënyrë më efikase.

Loading…

Mjalti : Mjalti përmban minerale jetësore si hekuri, natriumi, kaliumi, fosfori, zink dhe kalcium. Mjalti është gjithashtu një burim i mirë i vitaminave, duke përfshirë folatet, niacin, riboflavin, vitaminën C dhe B6. Hulumtimet kanë treguar se mjalti mund të rrisë nivelet e kolesterolit të mirë në trup, redukton nivelin e stresit dhe nxit humbjen e peshës.

Përbërësit:
1 lugë çaji kanellë
3/4 filxhan vaj kokosit
1/2 filxhan mjaltë
Përzieni të gjitë përbërësit dhe ruajeni në frigorifer. Çdo mëngjes konsumoni nga një lugë ose hidhjani kafesë