Dhimbja në shpinë dhe gjunjë zhduket! Dy lugë të përditshme rigjenerojnë kockat dhe nyjet

476

Një lugë para mëngjesit dhe drekës dhe pothuajse tërë skeleti do të rigjeneroet. Sipas shumë ekspertëve mjekësor, qëndrimi jo korrekt është shkaku kryesor i dhimbjes së shpinës dhe dhimbjes së përbashkët. Për këtë arsye, është e rëndësishme të korrigjoni qëndrimin jo korrekt në mënyrë që të parandaloni ndërlikimet e ardhshme.

Kur flasim për një qëndrim korrekt nënkuptojmë një pozicionim të caktuar të të gjithë muskujve, kockave dhe trupit në tërësi. Ne ju sugjerojmë këtë ilaç efektiv në shtëpi që korrigjon dhe rikthen gjendjen fillestare të nyjeve, kockave dhe gjunjeve, por gjithashtu lehtëson dhimbjen.

Loading…

Përbërësit:
1 kg mjaltë,
10 lugë farë liri,
50 gram fara kungulli,
5 lugë susam,
3 lugë rrush të thatë,
50 gram fara luledielli,
50 gram grurë (të pa zier).

Përgatitja:
Përzieni të gjithë përbërësit në një pjatë më të madhe dhe ruani përzierjen në një kavanoz xhami. Merrni një lugë nga kjo përzierje çdo ditë para mëngjesit dhe drekës dhe së shpejti do të përjetoni një përmirësim të madh. Si një bonus ne ju sugjerojmë aktivitet fizik, dhe me ndihmën e këtyre ushtrimeve do tju thoni lamtumirë dhimbjeve të shpinës. Këto stërvitje bëhen 1 minutë, dhe shpina juaj do të ringjallet krejtësisht.