Pse soda e bukës është një nga gjërat më të mira që mund të përdorni. Gjërat që nuk i dini se soda e bukës mund t’i bëjë !

776

Në një botë të mbushur me drogra farmaceutike për çdo problem tuajin nga zbokthi i flokëve e deri tek myku i thonjve, është mirë që të kemi opsione të cilat mund t’i përgatisni shumë thjesht në shtëpinë tuaj. Soda e bukës është diçka e domosdoshme në shumicën e shtëpive.

Edhe pse është shumë e sigurt për t’u përdor soda e bukës ka gjithashtu disa efekte anësore: Lexoni më poshtë artikllin për të zbuluar më shumë rreth sodës së bukës:

Mjekime të vjetra:

Soda e bukës është mënyra më e mirë për të zbardhur dhëmbët. Hidhni shumë pak në furçën e dhëmbëve dhe lajini dhëmbët si zakonisht.

Loading…

Gargara me sodën e bukës dhe me ujë rifreskon në mënyrë perfekte frymën tuaj.

Parandaloni aknet, hiqni yndyrën e tepërt të fytyrës dhe qelizat e vdekura me sodë buke. Përzieni 1 lugë sodë buke me 1 lugë ujë dhe fërkoheni lehtësisht në fytyrën tuaj.

Aplikojeni në lëkurë për të qetësuar pickimet e bletëve dhe të insekteve. Përzieni sodën e bukës me ujë në një pastë të trashë dhe vendosni mbi të një kompres.

Aplikoni një pastë me sodë buke dhe ujë në herpesin e buzëve.

Pini një përzierje me sodë buke dhe ujë për të qetësuar dhimbjen e muskujve pas ushtrimeve të shumta.

Vendosni pak sodë buke në thonjtë që kanë myk dhe do shihni rezultate menjëhershme./Shije.al