Dieta ushtarake, ja si te humbisni 10 kg ne vetem 3 dite

369

Koncepti i kësaj diete “ushtarake”, përfshin menu të sakta për mëngjes, drekë dhe darkë. Yndyrnat dhe karbohidratet nuk lejohen.

Ju vetëm mund të shtoni mustardë, lëng limoni, erëza dhe ëmbëlsues natyrorë me pak kalori.

Kjo dietë zgjat vetëm tri ditë, dhe gjatë këtyre ditëve do të përmirësoni metabolizmin tuaj, digjni yndyrnat dhe do të ndiheni plotë energji në të njëjtën kohë.

DITA 1:
Mëngjes

1 fetë bukë e thekur2 lugë gjalpë kikiriku1/2 filxhan me portokall të kuq1 filxhan çaj apo kafe

Loading…

Drekë

1 fetë bukë e thekur1/2 kutie peshk ton1 filxhan çaj apo kafe

Darkë

1 filxhan bizele (te ziera)3 fileto mishi (çdo lloj mishi)1 mollë e vogëlgjysme banane1 filxhan akullore me vanilje

DITA 2
Mëngjes

1 fetë bukë e thekur1 vezëgjysmë banane

Drekë

Loading…

1 vezë e zierë mirë1 filxhan gjizë5 biskota të kripura

Darkë

2 salcice1/2 filxhan karrota1 filxhan brokoligjysmë banane1/2 filxhan akullore me vanilje

DITA 3
Mëngjes

1 fetë djathë5 biskota të kripura1 mollë e vogël

Drekë

1 fetë e bukë e thekur1 vezë e zierë mirë, ose e gatuar

Darkë

1 filxhan peshk tongjysmë banane1 filxhan akullore me vaniljeNdërsa ju jeni në këtë dietë, duhet të ushtroheni sa më shumë që mundeni.