Përzierja më e mirë që ju ndihmon për rritjen dhe dendësimin e flokëve, do t’ju lërë pa fjalë

371

Doni flokë të bukur dhe të shëndetshëm? Kjo është ëndrra e miliona grave. Ka shumë produkte komerciale që premtojnë rezultate të shpejta dhe ushqejnë flokët me përbërs të ndryshëm ushqyes, por shpesh nuk punojnë dhe mund të jenë mjaft të shtrenjta.

Për fat të mirë, ekziston një ilaç natyral i cili do të përmirësojë cilësinë e flokëve tuaj dhe do të ndihmojë në rritjen e flokëve. Ja se si ta përgatisni atë:

Loading…

Përbërësit:

1 lugë gjelle mjaltë,
1 vezë e verdhë veze,
½ një banane,
½ një gotë birre.

Përgatitja:

Përzieni përbërësit në një blender deri sa të bëni një përzierje homogjene, pastaj aplikoni maskën në pjesët ku keni më pak flokë dhe lëreni atë të veprojë për disa orë. Nëse ndjeni një djegie në zonat e prekura, është një shenjë se ilaçi po funksionon. Shpëlajini flokët me ujë të ngrohtë më pas dhe përsërisni procesin një herë në javë për rezultatet më të mira!