Kivi, spinaq dhe mjaltë, përzierja ideale kundër tensionit të lartë

348

Një smoothie që dietologia Rolina Naço rekomandon për ta konsumuar 2-3 herë në javë në mëngjes është:

1 kivi, 5 gjethe spinaqi,
3 gjethe sallate jeshile dhe
1 lugë gjelle mjaltë.

Loading…

– Ky lëng ka veti diuretike (për personat që vuajnë nga hipertensioni).

– Për ata që kanë filluar një regjim ushqimor për të rënë në peshë (përmban shumë fibra dhe do të ndiheni të ngopur).

– Për personat që kanë imunitet të ulët, pasi përmban shumë vlera ushqyese, si disa vitamina të kompleksit B, vitaminë C, klorofili ka veti anti-tymorale gjithashtu ndihmon në uljen e stresit oksidues që ndodh brenda trupit tonë.