Flet 51-vjeçarja që u martua me një adoleshent 17-vjeçar: Jemi më të lumtur se kurrë

413

Një çift i lumtur që u martuan bashkë kur ajo ishte 51-vjeç dhe ai vetëm 17, festojnë së shpejti 18-vjetorin e martesës.

Martesa e tyre zgjati edhe pse shumë nga familjarët dhe miqtë e tyre ishin të sigurt se do të ndodhte e kundërta.

Adoleshenti Jay Barham dhe 51-vjeçarja Linda, nënë e dy fëmijëve e divorcuar, ranë në dashuri në vitin 2000 në Hardcourt, Essex edhe pse kanë 31 vite diferencë mes tyre.

Loading…

Linda, e cila ka një djalë sa mosha e bashkëshortit të saj, po i jepte mësime për drejtimin makinës në momentin që dyshja ndanë me njëri-tjetrin një puthje spontane.

Një vit më vonë ata u martuan pas një romance e cila tronditi shumë prej të afërmve dhe miqve të tyre.

Pas 18 vitesh martesë, Jay është 36-vjeç ndërsa bashkëshortja e tij Linda është 69-vjeç dhe të dy deklarojnë që janë më të lumtur se kurrë.

Burimi: Mail Online|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania