Zjeni farat e shalqinit dhe konsumojeni lëngun për këtë arsye të rëndësishme

276

Farat e ziera të shalqirit janë një suplement i shëndetshëm në ushqim. Efekti i tyre dallohet në pjesët më të rëndësishme në trup. Ja disa nga vetitë e farave të ziera të shalqirit:

Përmirëson tretjen
Pastron veshkat
Ju jep energji
Është i mirë për kujdesin e zemrës
Antidepresantë natyralë

Loading…

Si të bëni çaj nga farat e shalqiut:
Edward Cayce, shpikësi i këtij çaji, sugjeron të bëni 2 litra çaj në të njëjtën kohë dhe ta konsumoni atë gjatë dy ditëve, ju duhet:
2 litra ose 8 kupa me ujë
4 lugë fara shalqi, të freskëta

Për të bërë çajin, ju duhet të valoni ujin në zjarr të lartë. Pastaj derdheni atë mbi farat në një tas. Lëreni kështu deri sa të ftohet dhe pastaj kullojeni. Çaji është gati për konsum. Ju mund ta pini deri 4 herë në ditë.

Çfarë duhet të kini parasysh:
Cayce nuk e rekomandon përdorimin e çajit çdo ditë për një periudhë të gjatë. Nëse jeni duke marrë medikamente për infeksion në veshka, duhet ta konsumoni vetëm duke folur më parë me mjekun tuaj.