Zhdukni një herë e përgjithmonë mushkonjat nga shtëpia duke përgatitur këtë përzjerje

646

Vera ka ardhur, kështu që insektet më të bezdisshme kanë filluar të shfaqen. Mushkonjat janë padyshim ndër më të tmerrshmet, sepse përveçse pushtojnë shtëpitë tuaja, ju pickojnë duke ju infektuar lëkurën. Kështu, nëse nuk keni gjetur zgjidhje të solucionet që mbajnë larg mushkonjat nga lëkura juaj, provoni të përgatisni këtë recetë.

Kjo do t’ju ndihmojë që të mos ju afrohen këto insekte të mërzitshme ju e as shtëpisë tuaj. Provojeni dhe do t’i shijoni netët e gjata në kopshtin tuaj pa pasur frikë se mushkonjat do t’ju pickojnë. Nuk keni nevojë të shpenzoni para sepse të gjithë përbërësit i keni në shtëpi.

Loading…

Përbërësit:
-½ filxhan çaji vaj luledielli
-½ filxhan çaji shampoo
-½ filxhan çaji uthull

Përgatitja:
Shtoni të gjithë përbërësit në një enë me kapak dhe përziejini mirë. Aplikojeni atë në trupin tuaj para se të dilni ose gjatë kohës që jeni në shtëpi.
Kjo do t’ju largojë mushkonjat dhe ju mund të qëndroni në rehatinë tuaj pa frikën se mund t’ju pickojnë nga momenti në moment.