Trupi juaj do ju falenderojë nëse konsumoni çdo ditë 1 lugë nga kjo përzjerje

480

Kurat natyrale janë ato që kanë më shumë prioritet në ditët e sotme. Ju mund të kuroni shumë probleme pa qenë nevoja të harxhoni shumë para dhe mbi të gjitha pa asnjë efekt anësor. Sot ne do t’ju tregojmë për një nga recetat shumë të përdorura që mund të bëjnë shumë për shëndetin tuaj.

E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të kombinoni vajin e ullirit me një lugë gjelle lëng limoni dhe më pas ta konsumoni. Mos harroni atë shprehjen që thotë se “gjërat e thjeshta janë ato më të mirat”. Përzierja e këtyre dy ingredientëve që ne të gjithë i kemi në kuzhinën tonë është përgjigja më e mirë për shumë sëmundje. Por për çfarë ju nevojitet kjo kurë mjekësore natyrale?

Loading…

– Për flokë, lëkurë dhe thonjë të fortë dhe të shëndetshëm;
Ju mund të pini një lugë me vaj ulliri dhe lëng limoni dhe kjo do t’ju ndihmojë shumë me rritjen e flokëve dhe shëndetin e lëkurës. Përsa i përket thonjve, ju mund ta aplikoni përzierjen në zonën e tyre për 10 minuta në mbrëmje.
– Shumë e mirë për të krijuar balancën në mëlçi;

Me një lugë nga përzierja e vajit të ullirit me limonin, ju mund të krijoni balancë në mëlçi.
– Shpëtoni nga reumatizma dhe dhimbjet artikulare;