Receta natyrale e cila sheron kockat dhe nyjet .

462

Problemet me eshtrat dhe nyjet prekin nje pjese te madhe te njerezve . Në vijim ju paraqesim një recetë krejt natyrale, recetë kjo që është në gjendje që në mënyrë efikase ta përmirësojë dhe rigjenerojnë gjendjen e nyjave, eshtrave dhe gjurit dhe duke ndikuar në zbutjen e dhimbjeve. Ja si ta përgatisni:

Përbërësit:

– 1 kilogramë mjaltë

– 10 lugë fara të lirit

– 50 gramë fara të kungujve

Loading…

– 5 lugë susam

– 3 lugë rrush të thatë

– 50 gramë fara të lulediellit

– 50 gramë kokrra gruri.

Mënyra e përgatitjes:

Përzieni të gjithë përbërësit e përmendur më lart në një enë të paksa më të madhe. Kur t’i keni përzier mirë, masën e vendosni në një kavanoz të madh prej qelqit. Merrni nga një lugë para secilit kafjall dhe drekës.