Përdorni këtë recetë 2000-vjeçare dhe do eleminoni çdo sëmundje që keni

320

Falë kësaj recete, ju do të detoksifikoni trupin tuaj, do të eliminoni infeksionet, do të rregulloni nivelin e sheqerit në gjak dhe kolesterolit, do të rrisni sistemin tuaj imunitar, do të luftoni kancerin dhe shumë më tepër…

Një nga bimët më të fuqishme në natyrë është hudhra, e cila ka efekte të jashtëzakonshme shëruese. Njerëzit kanë përdorur këto efekte për krijimin e mjekimeve të shumta për shekuj me radhë. Kjo recetë në veçanti është shpikur shumë kohë më parë nga murgjit budistë dhe është shumë e lehtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur.

Njerëzit e kanë përdorur këtë kurë tibetane të hudhërve për të përmirësuar dhe ruajtur shëndetin e tyre. Ky recetë është përdorur gjithashtu si një mjet efikas për humbjen e peshës, si pjesë e një diete të shëndetshme. Zbuloni se si ta përgatisni dhe çfarë përfitimesh do keni në një kohë të shkurtër.

Këtu është një listë e disa prej sëmundjeve që ky ilaç do t’ju ndihmojë të luftoni:

Loading…

Problemet e shikimit
Gastritin
Sinusin
Trombozat
Dhimbjet e kokës dhe migrenën
Problemet e dëgjimit dhe infeksionet e veshëve
Reumatizma
Ishemia
Arteriosklerozë
Mbipeshën dhe obezitetin
Hemorroidet dhe problemet e traktit të tretjes
Receta

Do ju duhet :

350 gramë hudhër organike
300 gramë alkool të pastër
Përgatitja:

Lani dhe shtrydhni 350 gramë hudhër organike (hudhër fshati).
Më pas vendoseni atë në një enë qelqi dhe bashkojeni me 300 gramë alkool të pastër. Alkooli duhet të jetë 95 gradë.
Pasi ti përzieni bashkë, lëreni këtë masë për dhjetë ditë në frigorifer.
Në ditën e 11të kulloni lëngun e kësaj ene me napë, mos përdorni kulluese me përmbajtje metalike.