E keni kronike? Shpëtoni nga gastriti një herë e përgjithmonë me këtë produkt natyral

457

Nuk ka rëndësi nëse gastriti është kronik, nervor ose akut pasi në të gjitha rastet ka mjete, ilaçe dhe trajtime në shtëpi që ndihmojnë shumë në zgjidhjen e këtij problemi. Mjekësia natyrore për gastrit zbulohet gjithnjë e më shumë nga njerëzit që kuptojnë se kurimi është në natyrë dhe jo në barnat që duan të na shesin.

Ja se çfarë duhet ju nevojiten:

Përbërësit:
-4 gjethe selino
-1 karrotë
-pak xhenxhefil
-1 mollë

Loading…

Kjo nuk rekomandohet për gratë shtatzëna

Përgatitja:
Në një tenxhere me ujë të valuar, zieni selinonë, karotën, xhenxhefilin dhe mollën e prerë në feta. Lërini të ziejnë për 10 minuta. Pasi të jenë gati lërini të ftohen për 20 minuta dhe kalojeni përzierjen në një blender për rreth 2 minuta. Pas kësaj ju mund ta konsumoni atë 3 herë në ditë. Kujdes! Ju nuk duhet ta konsumoni atë më shumë sesa duhet pasi mund t’ju shkaktojë hipertension.