Dhimbja kokës dhe migrena.Këtu keni 4 receta për të zgjidhur këtë pr.oblem

306

Marramendja dhe të vjellat e shkaktuar nga diçka që shkon keq në veshin e brendshëm, apo nga migrena mund të bëjë që edhe detyrat më të thjeshta të duken të frikshme. Ndiheni të dobët dhe të pafuqishëm, duke dashur vetëm një zgjidhje sa më të shpejtë. Sot është dita juaj me fat pasi më poshtë keni disa zgjidhje që mund të bëni në shtëpi: Gjumi : është një nga gjërat më të mira për një person që ka marrje mendsh. Shpesh, ajo është zhdukur kur ata zgjohen.

Xhinxheri: Nuk janë bërë shumë kërkime mbi bimët për marramendje, por ËebMD vë në dukje se xhinxheri duket se jep pak lehtësim. Mund të bëni një çaj me xhinxher ose ta merrni atë në formën e kapsulave. Nëse e bëni çaj lijeni të ziej për 10 minuta dhe mund ta shoqëroni me mjaltë.

Loading…

Uthull molle dhe mjaltë. Një ilaç i rekomanduar nga Alternative Daily është uthull mishi dhe mjaltë. Kjo nuk ka ndonjë shkencë prapa saj, por shumë njerëz betohen se funksionon. Përzieni dy pjesë mjaltë me një pjesë uthull molle. Dhe gëlltisni një lugë gjelle një herë në ditë.

Bajamet: Bajamet duket se kanë një efekt në marramendjen. Ju mund të hani një grusht në ditë. Health Remedy rekomandon bajame të njomura në ujë gjatë natës për të bërë një paste. Më pas çdo natë, shtoni këtë paste në qumësht të ngrohtë dhe piheni atë.