Shendeti : Provoni këtë recetë turke që redukton rrudhat në thellësi!

312

Në të dyzetat e tyre, shumica e grave përballen me shfaqjen e rrudhave të para. Ato shfaqen dukshëm në disa tipe fytyrash dhe më pak në disa të tjera. Megjithatë, një gjë është e sigurt, çdo grua dëshiron të shpëtojë përfundimisht prej rrudhave. Ju duhet të dini se zakonisht këto rrudha shfaqen në pjesët e trupit kur ju ekspozoheni në diell, duke përfshirë fytyrën, qafën, kurrizin e duarve dhe parakrahët.

Nëse ju doni të hiqni qafe këtë problem një herë e mirë, ne ju rekomandojmë që të provoni këtë metodë natyrale. Do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga rrudhat.

Kjo është zgjidhja e duhur për ju!

Megjithatë duhet thënë se nëse po kërkoni një krem ​​që do të zhdukë plotësisht rrudhat tuaja të thella, ju nuk do ta gjeni kurrë një krem ​​magjik. Të gjitha markat e kremërave më të shtrenjta janë efektive vetëm për trajtimin e rrudhave që nuk janë aq të dukshme.

Sa për parandalimin e shfaqjes së rrudhave që ju duhet të dini se duhet të qëndroni larg nga ekspozimi në diell sa më shumë të jetë e mundur. Gjithashtu ju duhet të bëni disa ndryshime në mënyrën e jetesës dhe të provoni disa nga mënyrat natyrale që me siguri do t’ju ndihmojnë të shpëtoni nga rrudhat.

Loading…

Kjo metodë do t’ju kursejë të hollat.

Përbërësit:

2 lugë vazelinë,

1 e verdhë veze,

2 lugë vaj bajameje (ose vaj ulliri),

Gjysmë lugë mjaltë të cilësisë së lartë.

Përgatitja:
Së pari shkrini vazelinën mbi avull. do t’ju duhen disa minuta. Pas shkrirjes hiqeni dhe shtoni përbërësit e tjerë. Përzieni mirë, dhe trazojeni për disa minuta, deri sa të bëni një përzierje homogjene. Vendoseni kremin ​​në një enë. Mund të përdorni një enë bosh 50 ml nga një krem ​​të vjetër.

Pastroni lëkurën tuaj dhe aplikojeni me lëvizje të lehta, duke masazhuar butësisht. Hiqeni kremin e mbetur gjysmë ore më pas, me një copë pambuku të lagur në ujë mineral, ose me një pambuk për pastrim fytyre.

Shënime:
Ju duhet të aplikoni këtë krem​ ​në fytyrë dy orë para se të shkoni për të fjetur. Ruajeni kremin ​​në frigorifer. Nëse jeni të kënaqur me rezultatet, bëni një dozë tjetër, por mos bëni një dozë të dyfishtë, sepse të gjithë përbërësit janë natyralë.