Dentistët s’ua tregojnë! 4 mënyrat për të zbardhur dhëmbët dhe larguar bakteret

351

Një buzëqeshje e përsosur konsiderohet si një nga karakteristikat më tërheqëse që një person mund të ketë. Për fat të keq, ka shumë gjëra që mund të dëmtojnë dhëmbët tuaj, si pirja e duhanit, kafeina, dhe kujdesi dentar të parregullt.

Nëse dëshironi të reduktoni vizitat tuaja dentare atëherë kjo listë me disa nga mënyrat natyrale do t;ju ndihmojnë të hiqni qafe problemet me dhëmbët.

1-Soda e bukës mund të përdoret si një pastrim natyral dhe është shumë efektiv.
Përzieni një lugë gjelle sode buke me një majë luge kripë dhe më pas vendoseni se pastë në furçë dhe lani dhëmbët si zakonisht. Këtë mund ta përsërisni rreth dy herë në javë.

2- Aloe vera xhel, ja si mund ta përgatisni:
një filxhan me ujë

1/2 filxhan sode buke

një lugë Aloe vera xhel

një lugë limoni dhe pak pika vaj esencial

Loading…

Lani dhëmbët tuaj me këtë përzierje dhe të shikojnë sesi do të duken më të bardhë dhe më të shëndetshme brenda disa minutave!

3-Lëkurë portokalli.
Pasi të hani një portokall, lëkurën mos e hidhni por pastroni dhëmbët me të – kjo është një mënyrë e thjeshtë për të pastruar smaltin tuaj të dhëmbëve.

Do të zbardhni dhëmbët dhe ndihmon në parandalimin e njollave dhe luftën kundër baktereve.

Pasi të keni bërë fërkim për disa minuta, thjesht shpëlajni me pak ujë.

4-Uthull molle.
Kjo nuk është zgjidhja më e shijshme, por është 100% e natyrale dhe pastron dhëmbët pa shkaktuar ndonjë dëm. Ja si ta përgatisni:

2 lugë uthull

Një lugë kripë

4 lugë ujë

Kombinoje përbërësit, pije dhe përsëritet për disa ditë për efekt maksimal.

Ne shpresojmë që ju të jeni në gjendje të gjeni një ilaç që ju përshtatet në listën e mësipërme.