Mjaft me dieta! Vajza shpëtuat më në fund, kjo përzierje e shijshme ju dobëson fare kollaj

422

Nëse prej kohësh jeni duke kërkuar mënyrën e duhur për të humbur peshë, atëherë problemi juaj merr fund.

Ky është lëngu i cili do t’ju vijë në ndihmë për të eliminuar yndyrat e tepërta, ndërsa nga ana tjetër të gjithë elementët e kësaj përzierjeje janë plot me vlera ushqyese.

Po flasim pikërisht për lëngun e karotës.
Karota është e pasur në fibra, ndërsa uji ka veti depurative dhe detoksifikuese, ndërsa limoni është një burim i pazvendësueshëm i vitaminës C.

Loading…

Kjo përzierje është perfekte për shkrirjen e dhjamit si dhe për vënien në funksion optimal të metabolizmit.

Përbërja:
4 Karota,
1 Limon,
Ujë natyral
Përgatitja:
Hapi i parë: Vendosni fillimisht karotat në frulato, më pas shtoni ujin dhe në fund limonin.

Hapi i dytë: Përzierjes mos i shtoni sheqer as ndonjë ëmbëlsues tjetër.