Dhimbje në nyjet e gjurit? Vetëm një limon zgjidh problemin shpejt

344

Dy nyje themelore të trupit tonë janë gjunjët, të cilat shërbejnë për lëvizjen e këmbëve dhe për këtë arsye të gjithë trupit. Ata na lejojnë të ngrihemi, të përkulemi dhe të ngremë peshë.

Megjithatë, ato gjithashtu janë subjekt i konsumit të konsiderueshëm dhe me kalimin e kohës ata fillojnë të dëmtojnë të gjithë. Dhimbja në gjunjë mund të kufizojë punën e përditshme të aktiviteteve normale dhe madje edhe në rastet më serioze mund të jetë e nevojshme të konsultoheni me një mjek për të zgjidhur problemin.

Loading…

Në raste të tjera, ka edhe një ilaç natyral që mund të merrni për të lehtësuar dhimbjen tuaj. Përbërësit e përdorur për të përgatitur këtë recetë thjesht dy: vaj susami dhe limoni.

Nxehni vajin e susamit dhe një limon prijeni në copa të vogla; vendosini në një leckë dhe pastaj zhytni leckën me vaj të nxehtë të susamit.

Shtrydhni lëngun e tepërt dhe pastaj aplikoni paketën në gjunjë për 5 ose 10 minuta dy herë në ditë. Vazhdoni derisa dhimbja të zhduket