Ja si te ulni kolesterolin e lartë ne vetem 7 ditë me këtë recetë të thjeshtë

344

Prandaj sot po iu sjellim këtë recetë të thjeshtë dhe natyrale sesi të luftoni kolesterolin e lartë…

Përbërësit:

Loading…

1 lugë xhenxhefil pluhur
1 thelpinj hudhër
1 lugë gjelle uthull molle
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë gjelle lëng limoni
Përgatitja:

Në një mikser shtoni të gjithë përbërësit me rradhë dhe përzieni derisa të jenë grirë të gjithë përbërësit. Kulloni lëngun dhe futeni në një shishe qelqi dhe mbajeni në frigorifer për një periudhë 7 ditore. Konsumoni një lugë gjelle nga ky lëng në mëngjes dhe në darkë. Tensioni i lartë do ulet dhe nivelet e kolesterolit do të stabilizohen.