E br.aktisën foshnjën në maternitet se lindi para kohe, infermierja bën nje veprim te mrek.ullueshem

303

Dëshira e saj më e madhe për tu bërë nënë, nuk mund të realizohej, për shkak se mjekët i kishin thënë se ishte st.erile, por fati ishte në anën e saj. Liz Smith, një infermiere amerikane 45-vjeçare në Franciscan Children’s hospital të Boston, tashmë ka një vajzë, Gisele, dhe e “gjeti” pikërisht në vendin e punës.

Vajza erdhi në jetë para kohe në vitin 2016, teksa nëna biologjike me v.arësi nga dr. oga e solli në jetë në javën e 29-të dhe e br.aktisi. E mi.tura iu nënshtrua te.rapive për tu dez.intoksikuar nga lëndët nark. otike dhe për dy vite me radhë u kujdes nga Liz.

45-vjeçarja nuk kishte menduar për ad.optimin, as kur i thanë se ishte ste.rile. Ideja ju sugjerua nga një kolege e saj, duke i folur pikërisht për vogëlushen Gisele. Kështu infermierja nisi ta vizitonte rregullisht vogëlushen e cila tra.jtohej në spital.

“Ishte si një shpërblim pas një dite të gjatë pune”, kujton gruaja. Kur në qershor të vitit 2018, shteti i Massachusetts i hoqi të drejtën prindërore prindërve natyral, për Liz dhe Gisele rruga ishte e lirë, shkruan noa.al. Kështu në muajin tetor trë vitit që lamë pas, ato u bënë zyrtarisht nënë e bijë, ndërsa vogëlushja shkoi të jetonte me infermieren që e rriti