U munduan por nuk ja dolën ta fshehin më 4 lugë gjelle në ditë nga kjo përzierje dhe lamtumirë kan cer

1854

Sipas fjalëve të Profesor Marmelski nga igjeratë, receta e tij është në të vërtetë ushqim që ndihmon tërë trupin dhe nëse është fjala për kancerin, do të ndihmojë të tërhiqet.

Ilaçi i jashtëzakonshëm që mund të bëhët në shtëpi ndihmon në pastrimin e enëve të gjakut, forcon sistemin imunitar, shëron zemrën, pastron veshkat dhe mëlçinë. Ai gjithashtu përmirëson punën e trurit dhe kujtesën, e mban atë nga infarkti dhe çon në shërimin e atyre që kanë pësuar një goditje në tru. Shumë thonë se është përbërësi më i mirë kundër të gjitha llojeve të kancerit!

Përbërësit:
– 15 limona
– 1 kg mjaltë shtëpi
– 12 thelbinj hudhër të freskët
– 400 gr grurë
– 400 g arra të freskëta

Përgatitja e grurit:

– Merrni një tas të madh qelqi dhe shtoni grurin në të.
– Hidhni ujë për të qëndruar, më mirë është brenda natës.
– Në mëngjes (pas 12 orësh), derdhni ujin dhe lani mirë kokrrat e grurit, dhe pastaj kaloni nëpër garzë.
– Lejo që gruri i shtrydhur të qëndrojë për 24 orë në enë.
– Pas kësaj, gruri do të jetë gati.
Përgatitja e ilaçit:

– Arrat e pastërta, hudhrat dhe grurin bluaji me ndonjë blurëse (blender).
– Shto 5 limona (duke përfshirë lëvorën), kështu që shtoni ato tek blenderi.
– Pasi te ketë mbaruar procesi i bluarjes, vëndoseni në një kavanoz më të madh.
– Nga 10 limonat e mbetur, merrni vetëm lëngun dhe përzieni me përzierjen e fituar, derisa përzierja të bëhet homogjene.
– Shtoni mjaltin dhe përzieni me një lugë druri për një kohë të gjatë
– Vendosni përzierjen në një tas qelqi dhe lejoni që të qëndrojë për 3 ditë në frigorifer, atëherë mund të filloni të konsumoni duke ndjekur udhëzimet e mëposhtme.
Konsumimi i ilaçit:

Merrni 1 deri 2 lugë të përzierjes gjysmë ore përpara:

– mëngjesit
– mbrëmjes
– dhe para se të shkoni në shtrat

Nëse planifikoni ta përdorni këtë ilaç për trajtimin e kancerit, duhet të merrni 1 deri 2 lugë çdo 2 orë. Sipas Dr. Marmerskit, receta garanton shëndetin dhe jetëgjatësinë, si dhe kurimin e kancerit, duke ruajtur freskinë e trupit, rininë dhe energjinë.

Dr. Mermerski shpjegon më tej se ky ilaç në shtëpi përmban të gjitha lëndët ushqyese të nevojshme për trupin tonë, si:

vitamina
Proteina
kripëra minerale
karbohidratet
substanca biologjikisht aktive
Yndyrë


Na ndiqni ne: