Receta natyrale që ndihmon në përmirësimin e shikimit për 3 muaj

308

Po keni probleme me shikim kohët e fundit? Ndoshta do iu duhet kjo recetë natyrale për përmirësim të gjendjes.
Mbajtja e shëndetit të syve në nivel është një nga gjërat më të rëndësishme, por mjaft të neglizhuar nga njerëzit.

Katarakti është një problem i shikimit që prek miliona njerëz.
Kjo gjendje shëndetësore e syve është shkaku kryesor i humbjes së shikimit dhe ndodh kur ka mjegullim në shikim.
Plakja, diabeti, obeziteti, pirja e duhanit, konsumi i tepruar i alkoolit, hipertensioni, ekspozimi i tepërt i diellit, kirurgjia ndaj syve ose dëmtimi i syrit dhe kortikosteroidet e shkaktojnë kataraktin.
Megjithatë, preventimi ose trajtimi i kësaj gjendjeje mund të bëhet përmes një mënyre natyrale.
Ndiqini përbërës dhe udhëzimet e mëposhtme për të zbuluar më shumë për recetën:

Përbërësit:
– 4 lugë çaji gjethe mjedre
– 1 filxhan petale trëndafili
– 4 filxhana ujë të vluar

Udhëzimet:
Vloni ujin dhe shtoni përbërësit.
Vlojeni për disa minuta dhe, sapo të ftohet, lloçkiseni përzierjen.
Përdoreni këtë recetë natyrale për të larë sytë tuaj çdo ditë. /Lajmi.net/


Na ndiqni ne: