A keni probleme me kockat apo ndiheni shpesh të lodhur? Kjo do t’ju japë forcë dhe do të forcojë kockat tuaja!

377

Skeleti i njeriut përbëhet nga kocka të shumta që janë përgjegjëse për lëvizjen e trupit. Nese nuk u jepet kujdesi i duhur, ne rrezikohemi nga sëmundje te pariparueshme.
Artriti, osteoporoza dhe osteoartriti janë vetëm disa nga sëmundjet që prekin strukturën e eshtrave,te cilat ndikojnë në mënyrën tonë të jetesës duke shkaktuar dhimbje shumë të forta.Janë sëmundje kronike që nuk kanë shërim.
Për të forcuar eshtrat duhet të hame në mënyrë të shëndetshme dhe gjithashtu te përdorim receta natyrore që nuk kanë efekte anësore për shëndetin tonë.

Recete e vjeter japoneze:
Për të përgatitur këtë pije të mrekullueshme nevojiten vetëm dy përbërës ekonomike:
-Uji
-Uthull
-Veze

Lani vezën dhe lereni te zieje për 5 minuta. Kjo është e rëndësishme sepse shmang rrezikun e salmonelës. Vendosni vezën në një gotë dhe mbulojeni me uthull. Lëreni ne uthull për aq kohë sa të jetë e shpërbërë. Kulloni lengun dhe mund ta perdorni atë për të shijuar ushqimet dhe sallatat. Ju gjithashtu mund të pini një gote uje cdo dite ne te cilin te keni tretur nje lugë gjelle te ketij lengu.


Na ndiqni ne: